Vis alle
Hold Tid/Sted Instruktør/træner Træningsperiode Tilmeld Tilmeldte
Motion (ALLE)
Mandag kl. 06:00 - 07:45 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Mandag kl. 20:00 - 22:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Tirsdag kl. 06:00 - 07:45 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Onsdag kl. 14:15 - 15:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Torsdag kl. 06:00 - 07:45 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Torsdag kl. 20:00 - 22:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Fredag kl. 06:00 - 07:45 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Fredag kl. 14:15 - 15:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Søndag kl. 08:00 - 10:45 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Ekaterina Poliakova , Johannes Hjertmann , Rasmus Bannow Hansen ,
21.01.2019 - 28.06.2019 Udsolgt 30/30
Motion (ALLE)
Kort beskrivelse
På det her hold kan man svømme på alle tidspunkter hvor der er motionssvømning i klubben. Der adgang til hallen kl 5.45, og svømmeren skal være helt ude af omklædningen kl 8.00.
Udsolgt
Motion (MON)
Mandag kl. 06:00 - 07:45 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Tirsdag kl. 06:00 - 07:45 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Torsdag kl. 06:00 - 07:45 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Fredag kl. 06:00 - 07:45 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Johannes Hjertmann ,
21.01.2019 - 29.06.2019 Udsolgt 23/23
Motion (MON)
Kort beskrivelse
Der adgang til hallen kl 5.45, og svømmeren skal være helt ude af omklædningen kl 8.00.
Udsolgt
INFO (INFO)
Mandag kl. 06:15 - 06:30 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Afkrydser : Instruktørnavn kommer senere ,
21.01.2019 - 28.06.2019 Udsolgt 1/1
INFO (INFO)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Passivt medlem (Pas)
Mandag kl. 06:30 - 06:45 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Afkrydser : Instruktørnavn kommer senere ,
21.01.2019 - 28.06.2019 Udsolgt 5/5
Passivt medlem (Pas)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Konkurrence (Skv3)
Mandag kl. 06:45 - 07:00 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Træner : Anton Bundgård ,
Aarhus Swim træner trup : Anton Bundgård ,
21.01.2019 - 30.06.2019 Tilmeld 18/20
Konkurrence (Skv3)
Kort beskrivelse
Holdet for Skovbakkens K3
Tilmeld
Konkurrence (Ihf3)
Mandag kl. 07:00 - 07:15 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Aarhus Swim træner trup : Anders Færch Jensen , Daniel Hørmann ,
21.01.2019 - 30.06.2019 Tilmeld 11/15
Konkurrence (Ihf3)
Kort beskrivelse
Holdet for IHFs K3
Tilmeld
Konkurrence (AAS2)
Mandag kl. 17:00 - 18:45 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Tirsdag kl. 06:00 - 07:45 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Onsdag kl. 16:30 - 17:30 5 - Skovbakken - Idrætshøjskolen, Frank''''s Gym Onsdag kl. 17:45 - 19:30 5 - Skovbakken - Idrætshøjskolen, 25 meter bassin Torsdag kl. 06:00 - 07:45 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Torsdag kl. 17:30 - 18:00 4 - Hasle skole, Forhallen Dryland Torsdag kl. 18:00 - 20:00 4 - Hasle skole, 25 meter bassin Fredag kl. 16:15 - 17:30 6 - Sølystskolens svømmehal, Styrketræning Fredag kl. 17:30 - 19:30 6 - Sølystskolens svømmehal, 25m bassin Lørdag kl. 06:00 - 08:00 3 - Århus Svømmestadion, Bassin
Træner : Bjørn Baunwall , Jeppe Høgild , Anna Tørnæs , Anton Bundgård ,
Aarhus Swim træner trup : Bjørn Baunwall , Jeppe Høgild , Anna Tørnæs , Anton Bundgård ,
21.01.2019 - 30.06.2019 Tilmeld 31/40
Konkurrence (AAS2)
Kort beskrivelse
Andet holdet i Aarhus Swim For at være på holdet skal man være tilmeldt K2 i Lyseng, Skovbakken HEI eller IHF
Tilmeld
Konkurrence (AAS1)
Mandag kl. 16:15 - 17:15 5 - Skovbakken - Idrætshøjskolen, Frank''''s Gym Mandag kl. 17:15 - 19:15 5 - Skovbakken - Idrætshøjskolen, 25 meter bassin Tirsdag kl. 06:00 - 07:30 3 - Århus Svømmestadion, Bassin Tirsdag kl. 17:30 - 18:00 4 - Hasle skole, Forhallen Dryland Tirsdag kl. 18:00 - 20:00 4 - Hasle skole, 25 meter bassin Onsdag kl. 16:45 - 18:00 6 - Sølystskolens svømmehal, Styrketræning Onsdag kl. 18:00 - 20:00 6 - Sølystskolens svømmehal, 25m bassin Torsdag kl. 06:00 - 07:30 3 - Århus Svømmestadion, Bassin Torsdag kl. 17:00 - 19:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Fredag kl. 06:00 - 07:45 3 - Århus Svømmestadion, Bassin Fredag kl. 18:00 - 20:00 3 - Århus Svømmestadion, Bassin Lørdag kl. 06:00 - 08:00 3 - Århus Svømmestadion, Bassin
Træner : Bjørn Baunwall , Bjarne Kragh , Søren Boldsen , Anton Bundgård ,
Aarhus Swim træner trup : Bjørn Baunwall , Bjarne Kragh , Søren Boldsen , Anton Bundgård ,
21.01.2019 - 30.06.2019 Tilmeld 22/30
Konkurrence (AAS1)
Kort beskrivelse
Første holdet for Aarhus Swim For at være på holdet skal man være tilmeldt K1 i Lyseng, Skovbakken HEI eller IHF
Tilmeld
Haletudse (HT1)
Mandag kl. 17:00 - 17:30 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Rasmus Bannow Hansen ,
Hjælpeinstruktør : Joachim Hjertmann ,
21.01.2019 - 24.06.2019 Udsolgt 12/13
Haletudse (HT1)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Frøer (F1)
Mandag kl. 17:30 - 18:00 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Rasmus Bannow Hansen ,
Hjælpeinstruktør : Joachim Hjertmann ,
21.01.2019 - 24.06.2019 Udsolgt 12/12
Frøer (F1)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Haletudse (HT2)
Mandag kl. 18:00 - 18:30 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Rasmus Bannow Hansen ,
Hjælpeinstruktør : Joachim Hjertmann ,
21.01.2019 - 24.06.2019 Venteliste 13/13
Haletudse (HT2)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Frøer (F2)
Mandag kl. 18:30 - 19:00 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Rasmus Bannow Hansen ,
Hjælpeinstruktør : Joachim Hjertmann ,
21.01.2019 - 24.06.2019 Udsolgt 13/13
Frøer (F2)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Konkurrence (K3)
Mandag kl. 18:45 - 20:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Onsdag kl. 17:45 - 19:00 4 - Hasle skole, 25 meter bassin Fredag kl. 17:00 - 18:30 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Lørdag kl. 08:00 - 10:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Træner : Michael Kjær , Gina Madsen , Yasmina Kristensen ,
Hjælpeinstruktør : Yasmina Kristensen ,
Aarhus Swim træner trup : Michael Kjær , Gina Madsen , Yasmina Kristensen ,
21.01.2019 - 28.06.2019 Tilmeld 21/22
Konkurrence (K3)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Søløver (S1)
Mandag kl. 18:45 - 19:15 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Ekaterina Poliakova ,
21.01.2019 - 28.06.2019 Udsolgt 12/12
Søløver (S1)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Pingvin (P1)
Mandag kl. 19:00 - 19:30 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Rasmus Bannow Hansen ,
21.01.2019 - 24.06.2019 Venteliste 11/11
Pingvin (P1)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
AquaTween (TWE1)
Mandag kl. 19:15 - 20:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Fredag kl. 15:30 - 16:15 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Aksel Kryhlmand , Ekaterina Poliakova ,
21.01.2019 - 28.06.2019 Udsolgt 16/16
AquaTween (TWE1)
Kort beskrivelse
Holdet for 11-13 årige efter svømmeskolen. TWEEN holdenes formål er at fastholde og udviklende det nuværende svømmetekniske niveau. via forskellige aktiviteter i vand, både banesvømning og spil mm.
Udsolgt
Pingvin (P2)
Mandag kl. 19:30 - 20:00 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Rasmus Bannow Hansen ,
21.01.2019 - 24.06.2019 Venteliste 13/13
Pingvin (P2)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Voksen undervisning (VU1)
Mandag kl. 20:00 - 20:45 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Nina Paulsen ,
21.01.2019 - 24.06.2019 Venteliste 6/6
Voksen undervisning (VU1)
Kort beskrivelse
VU 1: Holdet er for dig, der er helt nybegynder og/eller vandskræk. Undervisningen er individuel, hvor øvelserne tilpasses den enkeltes behov. Underviseren er med i vandet til at give støtte og demonstrere øvelserne.
Tilmeld venteliste
Motion (Man)
Mandag kl. 20:00 - 22:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Ekaterina Poliakova ,
21.01.2019 - 28.06.2019 Tilmeld 6/11
Motion (Man)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Motion (MTF)
Mandag kl. 20:00 - 22:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Torsdag kl. 20:00 - 22:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Fredag kl. 14:15 - 15:30 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Ekaterina Poliakova , Kris Hørup Dahlgaar Nielsen , Rasmus Bannow Hansen ,
21.01.2019 - 28.06.2019 Venteliste 60/60
Motion (MTF)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Voksen undervisning (VU2)
Mandag kl. 20:45 - 21:30 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Nina Paulsen ,
21.01.2019 - 24.06.2019 Venteliste 6/6
Voksen undervisning (VU2)
Kort beskrivelse
Holdet er for dig, der er en let øvet, men stadig usikker svømmer. Du kan svømme en stilart lidt, men ønsker større sikkerhed i vandet, eller at lære en ny stilart. Undervisningen er individuel, hvor øvelserne tilpasses den enkeltes behov. Underviseren er med i vandet til at give støtte og demonstrere øvelserne.
Tilmeld venteliste
Vandgymnastik (VG1)
Tirsdag kl. 16:15 - 17:15 2 - Søndervangsskolen, Søndervangsskolen
Instruktør : Sara B. Jørgensen , Åse Breitenstein ,
22.01.2019 - 25.06.2019 Tilmeld 23/32
Vandgymnastik (VG1)
Kort beskrivelse
Tilmeld
MiniTalent (T2)
Tirsdag kl. 17:15 - 18:00 2 - Søndervangsskolen, Søndervangsskolen Torsdag kl. 19:00 - 20:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Træner : Yasmina Kristensen , Gina Madsen ,
Hjælpeinstruktør : Yasmina Kristensen ,
Aarhus Swim træner trup : Yasmina Kristensen , Gina Madsen ,
21.01.2019 - 28.06.2019 Tilmeld 14/17
MiniTalent (T2)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Bæver (BV2)
Tirsdag kl. 17:15 - 17:45 2 - Søndervangsskolen, Søndervangsskolen
Instruktør : Helle Hansen ,
Hjælpeinstruktør : Ciano Kristensen ,
22.01.2019 - 25.06.2019 Tilmeld 11/20
Bæver (BV2)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Sæl (Sæ15)
Tirsdag kl. 17:45 - 18:15 2 - Søndervangsskolen, Søndervangsskolen
Instruktør : Anna Kirstine Jeppesen ,
23.01.2019 - 26.06.2019 Udsolgt 12/12
Sæl (Sæ15)
Kort beskrivelse
Udsolgt
MiniTalent (T1)
Tirsdag kl. 18:00 - 19:00 2 - Søndervangsskolen, Søndervangsskolen Torsdag kl. 19:00 - 20:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Fredag kl. 17:00 - 18:15 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Træner : Yasmina Kristensen , Gina Madsen ,
Hjælpeinstruktør : Yasmina Kristensen ,
Aarhus Swim træner trup : Yasmina Kristensen , Gina Madsen ,
21.01.2019 - 28.06.2019 Tilmeld 14/17
MiniTalent (T1)
Kort beskrivelse
Tilmeld
AquaTween (TWE4)
Tirsdag kl. 18:15 - 19:00 2 - Søndervangsskolen, Søndervangsskolen Lørdag kl. 10:00 - 10:45 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Aksel Kryhlmand , Anton Borg Hjort ,
23.01.2019 - 29.06.2019 Tilmeld 12/18
AquaTween (TWE4)
Kort beskrivelse
Holdet for 11-13 årige efter svømmeskolen. TWEEN holdenes formål er at fastholde og udviklende det nuværende svømmetekniske niveau. via forskellige aktiviteter i vand, både banesvømning og spil mm.
Tilmeld
AquaTeen (TEEN)
Tirsdag kl. 19:00 - 19:45 2 - Søndervangsskolen, Søndervangsskolen Onsdag kl. 16:15 - 17:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Fredag kl. 18:30 - 19:30 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Lørdag kl. 10:45 - 11:30 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Træner : Yasmina Kristensen ,
Instruktør : Anton Borg Hjort , Josephine Frederikke Bundgaard ,
Hjælpeinstruktør : Simon Lund , Yasmina Kristensen ,
Aarhus Swim træner trup : Yasmina Kristensen ,
21.01.2019 - 28.06.2019 Tilmeld 26/28
AquaTeen (TEEN)
Kort beskrivelse
Holdet for 13-16 årige efter svømmeskolen. Der er år lavet enkelte begrænsninger på de gange man kan svømme. AquaTeen vil indeholde forskellige aktiviteter i vand, både banesvømning og spil mm.
Tilmeld
Synkro (SYN)
Tirsdag kl. 19:30 - 20:30 1 - Lyseng svømmebad, Udspringbassin Tirsdag kl. 20:00 - 20:30 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Onsdag kl. 15:30 - 16:30 1 - Lyseng svømmebad, Udspringbassin Fredag kl. 15:30 - 16:30 1 - Lyseng svømmebad, Udspringbassin
Instruktør : Sidsel Homann ,
21.01.2019 - 28.06.2019 Tilmeld 11/18
Synkro (SYN)
Kort beskrivelse
Tirsdag er træningen delt op i to grupper: 19-20 og 20-21.
Tilmeld
Flemmings Youth Training (FYT1)
Tirsdag kl. 20:00 - 21:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Fredag kl. 19:00 - 20:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Træner : Flemming Sørensen ,
22.01.2019 - 25.06.2019 Tilmeld 14/16
Flemmings Youth Training (FYT1)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Voksen undervisning (VU6)
Tirsdag kl. 20:00 - 20:45 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Katja Timmermann ,
22.01.2019 - 25.06.2019 Tilmeld 5/6
Voksen undervisning (VU6)
Kort beskrivelse
VU6: Holdet er for dig, der er helt nybegynder og/eller vandskræk. Undervisningen er individuel, hvor øvelserne tilpasses den enkeltes behov. Underviseren er med i vandet til at give støtte og demonstrere øvelserne.
Tilmeld
AquaMotion (AM1)
Tirsdag kl. 20:30 - 21:30 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Sara B. Jørgensen , Åse Breitenstein ,
21.01.2019 - 28.06.2019 Tilmeld 21/26
AquaMotion (AM1)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Voksen undervisning (VU3)
Tirsdag kl. 21:00 - 22:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Katja Timmermann ,
21.01.2019 - 28.06.2019 Venteliste 13/13
Voksen undervisning (VU3)
Kort beskrivelse
Holdet er for den øvede svømmer, der svømmer minimum én stilart med nogenlunde sikkerhed. Du skal kunne svømme 25 m for at gå på holdet. Der er mulighed for individuel teknisk undervisning, samt at svømme efter et program.
Tilmeld venteliste
Motion (ONS)
Onsdag kl. 14:15 - 15:30 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Afkrydser : Instruktørnavn kommer senere ,
23.01.2019 - 28.06.2019 Tilmeld 12/20
Motion (ONS)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Sæl (Sæl1)
Onsdag kl. 15:00 - 15:30 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Johannes Hjertmann ,
21.01.2019 - 29.06.2019 Venteliste 12/12
Sæl (Sæl1)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Haletudse (HTV1)
Onsdag kl. 15:00 - 15:30 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Amalie Krøier Sørensen ,
23.01.2019 - 26.06.2019 Tilmeld 9/12
Haletudse (HTV1)
Kort beskrivelse
Med en Voksen
Tilmeld
Haletudse (HT3)
Onsdag kl. 15:30 - 16:00 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Amalie Krøier Sørensen ,
Hjælpeinstruktør : Ciano Kristensen ,
23.01.2019 - 26.06.2019 Venteliste 12/12
Haletudse (HT3)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
AquaTween (TWE3)
Onsdag kl. 15:30 - 16:15 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Fredag kl. 15:30 - 16:15 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Aksel Kryhlmand , Katja Timmermann ,
23.01.2019 - 26.06.2019 Tilmeld 14/15
AquaTween (TWE3)
Kort beskrivelse
Holdet for 11-13 årige efter svømmeskolen. TWEEN holdenes formål er at fastholde og udviklende det nuværende svømmetekniske niveau. via forskellige aktiviteter i vand, både banesvømning og spil mm.
Tilmeld
Hajer (H1)
Onsdag kl. 15:30 - 16:15 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Hjælpeinstruktør : Simon Lund ,
21.01.2019 - 28.06.2019 Venteliste 11/11
Hajer (H1)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
AquaTween (TWE2)
Onsdag kl. 15:30 - 16:15 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Fredag kl. 16:15 - 17:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Aksel Kryhlmand , Josephine Frederikke Bundgaard ,
21.01.2019 - 28.06.2019 Tilmeld 11/18
AquaTween (TWE2)
Kort beskrivelse
Holdet for 11-13 årige efter svømmeskolen. TWEEN holdenes formål er at fastholde og udviklende det nuværende svømmetekniske niveau. via forskellige aktiviteter i vand, både banesvømning og spil mm.
Tilmeld
Konkurrence (K1)
Torsdag kl. 06:00 - 07:30 3 - Århus Svømmestadion, Bassin
Træner : Bjarne Kragh ,
Aarhus Swim træner trup : Bjarne Kragh ,
21.01.2019 - 27.06.2019 Tilmeld 9/15
Konkurrence (K1)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Frøer (F3)
Onsdag kl. 16:00 - 16:30 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Amalie Krøier Sørensen ,
Hjælpeinstruktør : Ciano Kristensen ,
23.01.2019 - 26.06.2019 Udsolgt 12/12
Frøer (F3)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Søløver (S2)
Onsdag kl. 16:15 - 17:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Katja Timmermann ,
23.01.2019 - 26.06.2019 Venteliste 13/13
Søløver (S2)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Haletudse (HT4)
Onsdag kl. 16:30 - 17:00 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Amalie Krøier Sørensen ,
Hjælpeinstruktør : Ciano Kristensen ,
23.01.2019 - 26.06.2019 Venteliste 12/12
Haletudse (HT4)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Sæl (Sæl2)
Onsdag kl. 17:00 - 17:30 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Katja Timmermann ,
23.01.2019 - 30.06.2019 Udsolgt 12/12
Sæl (Sæl2)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Sæl (Sæl3)
Onsdag kl. 17:00 - 17:30 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Hjælpeinstruktør : Simon Lund ,
21.01.2019 - 30.06.2019 Venteliste 13/13
Sæl (Sæl3)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Søløver (S3)
Onsdag kl. 17:00 - 17:30 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Mia Dons Seehausen ,
21.01.2019 - 30.06.2019 Udsolgt 12/12
Søløver (S3)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Frøer (F4)
Onsdag kl. 17:00 - 17:30 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Josephine Frederikke Bundgaard ,
Hjælpeinstruktør : Ciano Kristensen ,
23.01.2019 - 26.06.2019 Udsolgt 12/12
Frøer (F4)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Hajer (H2)
Onsdag kl. 17:30 - 18:15 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Mia Dons Seehausen ,
23.01.2019 - 26.06.2019 Venteliste 12/12
Hajer (H2)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Frøer (F5)
Onsdag kl. 17:30 - 18:00 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Josephine Frederikke Bundgaard ,
Hjælpeinstruktør : Ciano Kristensen ,
23.01.2019 - 26.06.2019 Udsolgt 12/12
Frøer (F5)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Sæl (Sæl4)
Onsdag kl. 17:30 - 18:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Hjælpeinstruktør : Simon Lund ,
23.01.2019 - 26.06.2019 Udsolgt 12/12
Sæl (Sæl4)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Sæl (Sæl5)
Onsdag kl. 17:30 - 18:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Katja Timmermann ,
23.01.2019 - 28.06.2019 Udsolgt 12/12
Sæl (Sæl5)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Konkurrence (HEI3)
Onsdag kl. 17:45 - 18:00 6 - Sølystskolens svømmehal, 25m bassin
Aarhus Swim træner trup : Mads Allerslev Eriksen ,
21.01.2019 - 28.06.2019 Tilmeld 23/30
Konkurrence (HEI3)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Konkurrence (K2)
Torsdag kl. 07:45 - 08:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Træner : Jeppe Høgild ,
Aarhus Swim træner trup : Jeppe Høgild ,
21.01.2019 - 29.06.2019 Tilmeld 10/22
Konkurrence (K2)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Pingvin (P3)
Onsdag kl. 18:00 - 18:30 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Josephine Frederikke Bundgaard ,
23.01.2019 - 26.06.2019 Udsolgt 12/12
Pingvin (P3)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Søløver (S4)
Onsdag kl. 18:00 - 18:30 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Katja Timmermann ,
21.01.2019 - 28.06.2019 Udsolgt 12/12
Søløver (S4)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Hajer (H3)
Onsdag kl. 18:15 - 19:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Mia Dons Seehausen ,
21.01.2019 - 30.06.2019 Tilmeld 9/14
Hajer (H3)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Søløver (S5)
Onsdag kl. 18:30 - 19:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Katja Timmermann ,
23.01.2019 - 26.06.2019 Venteliste 12/12
Søløver (S5)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Pingvin (P4)
Onsdag kl. 18:30 - 19:00 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Josephine Frederikke Bundgaard ,
23.01.2019 - 26.06.2019 Udsolgt 13/13
Pingvin (P4)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Vandgymnastik (VG2)
Fredag kl. 06:30 - 07:30 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Åse Breitenstein ,
25.01.2019 - 28.06.2019 Tilmeld 7/12
Vandgymnastik (VG2)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Frøer (F6)
Torsdag kl. 17:00 - 17:30 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Rasmus Bannow Hansen ,
Hjælpeinstruktør : Joachim Hjertmann ,
23.01.2019 - 26.06.2019 Udsolgt 12/12
Frøer (F6)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Haletudse (HT5)
Torsdag kl. 17:30 - 18:00 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Rasmus Bannow Hansen ,
Hjælpeinstruktør : Joachim Hjertmann ,
24.01.2019 - 28.06.2019 Venteliste 12/12
Haletudse (HT5)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Frøer (F7)
Torsdag kl. 18:00 - 18:30 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Rasmus Bannow Hansen ,
Hjælpeinstruktør : Joachim Hjertmann ,
24.01.2019 - 27.06.2019 Udsolgt 12/12
Frøer (F7)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Haletudse (HT6)
Torsdag kl. 18:30 - 19:00 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Rasmus Bannow Hansen ,
Hjælpeinstruktør : Joachim Hjertmann ,
24.01.2019 - 27.06.2019 Venteliste 13/13
Haletudse (HT6)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Sæl (Sæl6)
Torsdag kl. 19:00 - 19:30 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Anna Kirstine Jeppesen ,
24.01.2019 - 30.06.2019 Udsolgt 12/12
Sæl (Sæl6)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Pingvin (P5)
Torsdag kl. 19:00 - 19:30 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Rasmus Bannow Hansen ,
24.01.2019 - 27.06.2019 Venteliste 13/13
Pingvin (P5)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Søløver (S6)
Torsdag kl. 19:30 - 20:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Anna Kirstine Jeppesen ,
23.01.2019 - 27.06.2019 Udsolgt 12/12
Søløver (S6)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Pingvin (P6)
Torsdag kl. 19:30 - 20:00 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Rasmus Bannow Hansen ,
24.01.2019 - 27.06.2019 Tilmeld 7/12
Pingvin (P6)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Voksen undervisning (VU4)
Torsdag kl. 20:00 - 20:45 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Træner : Gina Madsen ,
Aarhus Swim træner trup : Gina Madsen ,
24.01.2019 - 27.06.2019 Venteliste 6/6
Voksen undervisning (VU4)
Kort beskrivelse
VU 4: Holdet er for dig, der er helt nybegynder og/eller vandskræk. Undervisningen er individuel, hvor øvelserne tilpasses den enkeltes behov. Underviseren er med i vandet til at give støtte og demonstrere øvelserne.
Tilmeld venteliste
Motion (Tor)
Torsdag kl. 20:00 - 22:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Rasmus Bannow Hansen ,
24.01.2019 - 28.06.2019 Venteliste 12/12
Motion (Tor)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Voksen undervisning (VU5)
Torsdag kl. 20:45 - 21:30 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Træner : Gina Madsen ,
Aarhus Swim træner trup : Gina Madsen ,
24.01.2019 - 27.06.2019 Venteliste 6/6
Voksen undervisning (VU5)
Kort beskrivelse
VU 5: Holdet er for dig, der er en let øvet, men stadig usikker svømmer. Du kan svømme en stilart lidt, men ønsker større sikkerhed i vandet, eller at lære en ny stilart. Undervisningen er individuel, hvor øvelserne tilpasses den enkeltes behov. Underviseren er med i vandet til at give støtte og demonstrere øvelserne.
Tilmeld venteliste
Motion (MOF)
Fredag kl. 14:15 - 15:30 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Kris Hørup Dahlgaar Nielsen ,
21.01.2019 - 28.06.2019 Tilmeld 2/15
Motion (MOF)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Rødspætter (RS1)
Fredag kl. 15:00 - 15:30 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Anna Kirstine Jeppesen ,
25.01.2019 - 28.06.2019 Udsolgt 12/12
Rødspætter (RS1)
Kort beskrivelse
Med forældre eller anden voksen.
Udsolgt
Hajer (H4)
Fredag kl. 15:00 - 15:45 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Kris Hørup Dahlgaar Nielsen ,
21.01.2019 - 28.06.2019 Venteliste 13/13
Hajer (H4)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Haletudse (HT7)
Fredag kl. 15:30 - 16:00 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Anna Kirstine Jeppesen ,
25.01.2019 - 28.06.2019 Venteliste 13/13
Haletudse (HT7)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Søløver (S7)
Fredag kl. 15:30 - 16:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Anton Borg Hjort ,
25.01.2019 - 28.06.2019 Venteliste 12/12
Søløver (S7)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Hajer (H5)
Fredag kl. 15:45 - 16:30 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Kris Hørup Dahlgaar Nielsen ,
25.01.2019 - 28.06.2019 Venteliste 12/12
Hajer (H5)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Frøer (F8)
Fredag kl. 16:00 - 16:30 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Anna Kirstine Jeppesen ,
Hjælpeinstruktør : Cecilie Matzen Andersen ,
25.01.2019 - 28.06.2019 Udsolgt 14/14
Frøer (F8)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Sæl (Sæl8)
Fredag kl. 16:00 - 16:30 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Anton Borg Hjort ,
21.01.2019 - 28.06.2019 Udsolgt 12/12
Sæl (Sæl8)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Søløver (S8)
Fredag kl. 16:30 - 17:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Anton Borg Hjort ,
21.01.2019 - 28.06.2019 Venteliste 14/14
Søløver (S8)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Sæl (Sæl7)
Fredag kl. 16:30 - 17:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Kris Hørup Dahlgaar Nielsen ,
21.01.2019 - 28.06.2019 Udsolgt 12/12
Sæl (Sæl7)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Pingvin (P7)
Fredag kl. 16:30 - 17:00 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Anna Kirstine Jeppesen ,
Hjælpeinstruktør : Cecilie Matzen Andersen ,
21.01.2019 - 24.06.2019 Udsolgt 12/12
Pingvin (P7)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Pingvin (P8)
Fredag kl. 17:00 - 17:30 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Rasmus Bannow Hansen ,
Hjælpeinstruktør : Cecilie Matzen Andersen ,
26.01.2019 - 30.06.2019 Udsolgt 13/13
Pingvin (P8)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Frøer (F9)
Fredag kl. 17:30 - 18:00 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Rasmus Bannow Hansen ,
Hjælpeinstruktør : Cecilie Matzen Andersen ,
25.01.2019 - 28.06.2019 Udsolgt 13/13
Frøer (F9)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Pingvin (P11)
Lørdag kl. 08:00 - 08:30 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Anna Kirstine Jeppesen ,
26.01.2019 - 29.06.2019 Tilmeld 8/12
Pingvin (P11)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Motion (MLS)
Lørdag kl. 08:00 - 09:30 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Lørdag kl. 09:30 - 10:15 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Søndag kl. 08:00 - 10:45 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Træner : Michael Kjær ,
Aarhus Swim træner trup : Michael Kjær ,
26.01.2019 - 30.06.2019 Udsolgt 12/12
Motion (MLS)
Kort beskrivelse
Morgensvømningshold weekend, man kan kun svømme fra kl 0800 hver anden lørdag, men alle søndage, til gengæld kan man altid svømme lørdag 0930-1015. Hele bassinet kan bruges hver anden lørdag, da K3 er i Skovbakken.
Udsolgt
Pingvin (P9)
Fredag kl. 18:00 - 18:30 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Rasmus Bannow Hansen ,
25.01.2019 - 28.06.2019 Udsolgt 13/13
Pingvin (P9)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Hajer (H6)
Fredag kl. 18:15 - 19:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Træner : Yasmina Kristensen ,
Hjælpeinstruktør : Yasmina Kristensen ,
Aarhus Swim træner trup : Yasmina Kristensen ,
25.01.2019 - 30.06.2019 Tilmeld 6/14
Hajer (H6)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Konkurrence (ASpt)
Fredag kl. 18:30 - 20:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Lørdag kl. 12:00 - 14:00 3 - Århus Svømmestadion, Bassin
Afkrydser : Instruktørnavn kommer senere ,
25.01.2019 - 30.06.2019 Tilmeld 0/10
Konkurrence (ASpt)
Kort beskrivelse
Sprinthold for AAS, man skal aftale med Bjarne for at kunne tilmelde sig. Er man tilmeldt sprintholdet kan man også deltage på FYT.
Tilmeld
Pingvin (P10)
Fredag kl. 18:30 - 19:00 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Rasmus Bannow Hansen ,
25.01.2019 - 28.06.2019 Venteliste 13/13
Pingvin (P10)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Haletudse (HTV2)
Lørdag kl. 08:30 - 09:00 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Anna Kirstine Jeppesen ,
Hjælpeinstruktør : Ciano Kristensen ,
26.01.2019 - 29.06.2019 Udsolgt 13/13
Haletudse (HTV2)
Kort beskrivelse
Med en voksen
Udsolgt
Frøer (F10)
Lørdag kl. 09:00 - 09:30 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Anna Kirstine Jeppesen ,
Hjælpeinstruktør : Ciano Kristensen ,
26.01.2019 - 29.06.2019 Udsolgt 11/11
Frøer (F10)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Haletudse (HT8)
Lørdag kl. 09:30 - 10:00 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Anna Kirstine Jeppesen ,
Hjælpeinstruktør : Ciano Kristensen ,
21.01.2019 - 24.06.2019 Udsolgt 12/12
Haletudse (HT8)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Søløver (S9)
Lørdag kl. 10:00 - 10:30 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Katja Timmermann ,
21.01.2019 - 29.06.2019 Tilmeld 6/12
Søløver (S9)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Pingvin (P12)
Lørdag kl. 10:00 - 10:30 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Træner : Gina Madsen ,
Instruktør : Anna Kirstine Jeppesen ,
Aarhus Swim træner trup : Gina Madsen ,
26.01.2019 - 29.06.2019 Udsolgt 14/14
Pingvin (P12)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Sæl (Sæ9)
Lørdag kl. 10:15 - 10:45 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Anna Kirstine Jeppesen ,
21.01.2019 - 30.06.2019 Venteliste 12/12
Sæl (Sæ9)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Rødspætter (RS2)
Lørdag kl. 10:30 - 11:00 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Træner : Gina Madsen , Yasmina Kristensen ,
Instruktør : Anna Kirstine Jeppesen ,
Hjælpeinstruktør : Yasmina Kristensen ,
Aarhus Swim træner trup : Gina Madsen , Yasmina Kristensen ,
26.01.2019 - 29.06.2019 Udsolgt 13/13
Rødspætter (RS2)
Kort beskrivelse
Med forældre eller anden voksen.
Udsolgt
Søløver (S10)
Lørdag kl. 10:30 - 11:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Katja Timmermann ,
26.01.2019 - 29.06.2019 Tilmeld 7/12
Søløver (S10)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Hajer (H7)
Lørdag kl. 10:45 - 11:30 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Anna Kirstine Jeppesen ,
26.01.2019 - 30.06.2019 Venteliste 14/14
Hajer (H7)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Rødspætter (RS3)
Lørdag kl. 11:00 - 11:30 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Træner : Gina Madsen , Yasmina Kristensen ,
Instruktør : Anna Kirstine Jeppesen ,
Hjælpeinstruktør : Yasmina Kristensen ,
Aarhus Swim træner trup : Gina Madsen , Yasmina Kristensen ,
26.01.2019 - 29.06.2019 Udsolgt 12/13
Rødspætter (RS3)
Kort beskrivelse
Med forældre eller anden voksen.
Udsolgt
Sæl (sæ10)
Lørdag kl. 11:00 - 11:30 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Katja Timmermann ,
26.01.2019 - 29.06.2019 Tilmeld 9/12
Sæl (sæ10)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Familiesvømning (FL1)
Lørdag kl. 11:30 - 12:15 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Lørdag kl. 11:30 - 12:15 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Anton Borg Hjort , Katja Timmermann ,
21.01.2019 - 29.06.2019 Udsolgt 18/18
Familiesvømning (FL1)
Kort beskrivelse
Venligst tilmeld i familiens barns navn hvis der er børn i familien.
Udsolgt
Familiesvømning (FL2)
Lørdag kl. 12:15 - 13:00 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin Lørdag kl. 12:15 - 13:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Anton Borg Hjort , Katja Timmermann ,
21.01.2019 - 29.06.2019 Udsolgt 18/18
Familiesvømning (FL2)
Kort beskrivelse
Venligst tilmeld i familiens barns navn, hvis der er børn i familien.
Udsolgt
Spotkursus (CR2)
Søndag kl. 08:00 - 09:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Ekaterina Poliakova ,
14.04.2019 - 30.06.2019 Tilmeld 2/8
Spotkursus (CR2)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Motion (SØN)
Søndag kl. 08:00 - 09:15 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Søndag kl. 08:00 - 10:45 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Ekaterina Poliakova ,
27.01.2019 - 30.06.2019 Venteliste 18/18
Motion (SØN)
Kort beskrivelse
Motionssvømning søndag morgen. Pga renovering af Svømmestadion kan vi ikke tilbyde motionssvømning på lørdage i efteråret.
Tilmeld venteliste
Rødspætter (RS4)
Søndag kl. 08:15 - 08:45 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Mia Dons Seehausen ,
27.01.2019 - 30.06.2019 Udsolgt 13/13
Rødspætter (RS4)
Kort beskrivelse
Med forældre eller anden voksen.
Udsolgt
Frøer (F11)
Søndag kl. 08:45 - 09:15 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Mia Dons Seehausen ,
Hjælpeinstruktør : Cecilie Matzen Andersen ,
27.01.2019 - 30.06.2019 Udsolgt 13/13
Frøer (F11)
Kort beskrivelse
Forældre har mulighed for at tilmelde sig motion i mens.
Udsolgt
Sæl (sæ11)
Søndag kl. 09:15 - 09:45 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Ekaterina Poliakova ,
24.01.2019 - 27.06.2019 Tilmeld 7/12
Sæl (sæ11)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Haletudse (HT9)
Søndag kl. 09:15 - 09:45 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Mia Dons Seehausen ,
Hjælpeinstruktør : Cecilie Matzen Andersen ,
27.01.2019 - 30.06.2019 Venteliste 13/13
Haletudse (HT9)
Kort beskrivelse
Forældre har mulighed for at tilmelde sig motion i mens.
Tilmeld venteliste
Sæl (Sæ13)
Søndag kl. 09:15 - 09:45 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Hjælpeinstruktør : Simon Lund ,
27.01.2019 - 30.06.2019 Tilmeld 7/12
Sæl (Sæ13)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Pingvin (P13)
Søndag kl. 09:45 - 10:15 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Mia Dons Seehausen ,
Hjælpeinstruktør : Cecilie Matzen Andersen ,
27.01.2019 - 30.06.2019 Venteliste 13/13
Pingvin (P13)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Søløver (S11)
Søndag kl. 09:45 - 10:15 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Ekaterina Poliakova ,
21.01.2019 - 29.06.2019 Tilmeld 3/12
Søløver (S11)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Søløver (S12)
Søndag kl. 09:45 - 10:15 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Hjælpeinstruktør : Simon Lund ,
24.01.2019 - 27.06.2019 Venteliste 12/12
Søløver (S12)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Sæl (Sæ12)
Søndag kl. 10:15 - 10:45 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Ekaterina Poliakova ,
21.01.2019 - 28.06.2019 Tilmeld 11/12
Sæl (Sæ12)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Pingvin (P14)
Søndag kl. 10:15 - 10:45 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Mia Dons Seehausen ,
Hjælpeinstruktør : Cecilie Matzen Andersen ,
27.01.2019 - 30.06.2019 Udsolgt 13/13
Pingvin (P14)
Kort beskrivelse
Forældre har mulighed for at tilmelde sig motion i mens.
Udsolgt
Sæl (Sæ14)
Søndag kl. 10:15 - 10:45 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Hjælpeinstruktør : Simon Lund ,
27.01.2019 - 30.06.2019 Tilmeld 4/13
Sæl (Sæ14)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Familiesvømning (FS1)
Søndag kl. 10:45 - 11:30 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin Søndag kl. 10:45 - 11:30 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin
Instruktør : Ekaterina Poliakova ,
Hjælpeinstruktør : Simon Lund ,
21.01.2019 - 30.06.2019 Udsolgt 18/18
Familiesvømning (FS1)
Kort beskrivelse
Venligst tilmeld i familiens barns navn hvis der er børn i familien.
Udsolgt
Familiesvømning (FS2)
Søndag kl. 11:30 - 12:15 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin Søndag kl. 11:30 - 12:15 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Ekaterina Poliakova ,
Hjælpeinstruktør : Simon Lund ,
21.01.2019 - 30.06.2019 Udsolgt 18/18
Familiesvømning (FS2)
Kort beskrivelse
Venligst tilmeld i familiens barns navn, hvis der er børn i familien.
Udsolgt
Familiesvømning (FS3)
Søndag kl. 12:15 - 13:00 1 - Lyseng svømmebad, Børnebassin Søndag kl. 12:15 - 13:00 1 - Lyseng svømmebad, Stor 25 meter bassin
Instruktør : Ekaterina Poliakova ,
Hjælpeinstruktør : Simon Lund ,
21.01.2019 - 30.06.2019 Udsolgt 18/18
Familiesvømning (FS3)
Kort beskrivelse
Venligst tilmeld i familiens barns navn, hvis der er børn i familien.
Udsolgt