Træner
Matilde Fløche Fuglsang
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Vis hold
Sebastian Lodahl
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Valdemar Vind Sejr
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Bjarne Kragh
Beskrivelse
Bjarne Kragh er cheftræner i Aarhus Swim. Bjarne har meget lang træner erfaring fra Thisted svømmeklub, desuden er Bjarne landstræner for det danske handikap svømmelandshold under DHIF.
Se hele beskrivelsen
Michael Kjær
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Instruktør
Andreas Christiansen
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Anna Kirstine Jeppesen
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Anthon Løbner
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Cecilie Matzen Andersen
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Ekaterina Poliakova
Beskrivelse
 
Se hele beskrivelsen
Emmelina Bailey Hols Long
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Frederik Lindholm
Beskrivelse
Frederik er fra efteråret 2021 ny instruktør i klubben.
Han er fortsat elitesvømmer i Aarhus Swim / Lyseng, senest med deltagelse i EM for junior 2021.
Se hele beskrivelsen
Helle Hansen
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Vis hold
Joachim Hjertmann
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Vis hold
Magnus Ancker
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Vis hold
Mia Kynde
Beskrivelse
Mia er tidligere konkurrencesvømmer i Lyseng, er nu tilbage som instruktør efter at have uddannet sig til fysioterapeut.
Se hele beskrivelsen
Mille Kjær Jensen
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Vis hold
Nanna Høegh Langvad
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Vis hold
Nina Paulsen
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Vis hold
Sara B. Jørgensen
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Vis hold
Sidsel Homann
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Vis hold
Simon Lund
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Vis hold
Sofie Bendix Thostrup
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
trine dahl johansen
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Åse Breitenstein
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Flemming Sørensen
Beskrivelse
Flemming er tidligere konkurrencesvømmer i Lyseng, med flere internationale titler fra OpenWater svømning bag sig.
 
Når Flemming ikke står på kanten af bassinet, arbejder han for Dansk Svømmeunion.
Se hele beskrivelsen
Hjælpeinstruktør
Agnes Bojsen Jensen
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Anna Ancker
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Anna Clara Jeppesen
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
August Borg Hjort
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Vis hold
Liva Marie Jensen
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Maria Lysgaard
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Sille Stenderup
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Udspring instruktør
Ane Naur Jensen
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Vis hold
Jonathan Wang
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Morten Jantzen-Holst
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen
Steen Højer
Beskrivelse
Se hele beskrivelsen